REKRUTACJA DO BAF MASTER

W ofercie są cztery pracownie do wyboru na etapie rekrutacji:

PRACOWNIA FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ I MAKROFOTOGRAFII

 Możliwości, jakie daje współczesna technika nie gwarantują sukcesu w żadnej dziedzinie fotografii, dobra znajomość fotografowanego tematu wymaga nierzadko doświadczenia i wiedzy zdobywanej latami. Pracownia fotografii przyrodniczej umożliwi miłośnikom i adeptom tej specjalizacji udoskonalić swoje umiejętności warsztatowe, poznać sprzęt oraz przygotować się do fotografowania w terenie.

ZAPISY: http://www.muzeumfoto.byd.pl/id,831/baf-master-formula-ekspercka

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII PORTRETOWEJ
 
Sprawne poruszanie się w wielu obszarach fotografii to jedna z podstawowych umiejętności fotografa komercyjnego. Dzięki godzinom spędzonym w studio oraz pracy z modelkami i modelami, uczestnicy zajęć będą w stanie poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi sytuacjami, związanymi z oświetleniem i kompozycją zaprojektowanych wcześniej planów zdjęciowych. 
  
PRACOWANIA FOTOGRAFII ANALOGOWEJ I TECHNIK XIX-WIECZNYCH
 
Uczestnicy zajęć odkryją potencjał tkwiący w fotografii tradycyjnej. Poznają specyfikę pracy z kamerą wielkoformatową oraz techniki tworzenia unikatowych odbitek (cyjanotypia, papier solny) – nauczą się samodzielnie przygotowywać odpowiednie roztwory, preparować papier światłoczuły i go naświetlać.
XXI wiek przyniósł rewolucyjne zmiany w technikach obrazowania. Ułatwienia technologiczne pozbawiły fotografię pierwiastka tajemnicy, może dlatego „zwolennicy szybkości”, znudzeni zawrotnym tempem, szukają magii i aury niesamowitości w zapomnianych technikach. W obszarze mojej aktywności znajduję się głównie fotografia, choć coraz częściej myślę, że interesuje mnie światłoczułość. Jestem przekonany, że sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję, stąd też częściej sięgam po techniki historyczne i eksperymentalne czy efemeryczne formy zapisu, traktując je jako rodzaj klucza do języka natury. Staram się ożywić mit, próbuję znaleźć dla niego współczesny kontekst. Nieodwracalność i nieustanne przeobrażenia procesów srebrowych są w jakiś sposób tożsame ze zmiennością świata przyrody. To, co staram się rejestrować, to przebieg tych zmian.
 
PRACOWNIA FOTOGRAFII NOCNEJ
 
Fotografia nocna może być powodem do olbrzymiej satysfakcji dla fotografującego, jeśli tylko pozna on tajniki jakie trzeba spełnić, aby wykonać prawidłowe zdjęcie. Posiadanie nawet najlepszego sprzętu nie gwarantuje, że uda się wykonać zadowalające zdjęcie. Podstawą sukcesu w tej materii jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Aby zaoszczędzić czas na przeczesywanie Internetu w poszukiwaniu odpowiednich informacji, przygotowaliśmy specjalny kurs fotografii nocnej, na którym pod okiem fachowca zgłębicie tajniki fotografii na długich czasach naświetlania, nocnych zdjęć architektury i krajobrazu, astrofotografii.

 

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kreatywna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki