O NAS

Akademicka Przestrzeń Kreatywna Wyższej Szkoły Gospodarki mieści się przy ulicy Karpackiej 52 w Bydgoszczy. Znajdują się tu: Muzeum Fotografii, Galeria nad Brdą, Galeria Debiut,.

Muzeum Fotografii jest jednym z obiektów Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Powstało w listopadzie 2004 roku. Od początku istnienia podtrzymuje pamięć o działającej w Bydgoszczy przed II wojną światową Fabryce Płyt Fotograficznych ALFA oraz późniejszych Bydgoskich Zakładach Fotochemicznych FOTON. Gromadzi obiekty posiadające wartość historyczną, prowadzi działalność wystawienniczą oraz wydawniczą, a także, odwołując się do tradycji Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego, edukuje i popularyzuje wiedzę o bydgoskim przemyśle fotochemicznym. Równolegle prezentuje twórczość artystów działających w obszarze sztuk wizualnych – uznanych twórców oraz obiecujących debiutantów. To przestrzeń otwarta, z ciemnią fotograficzną oraz atelier, w których odbywają się lekcje i warsztaty fotografii adresowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych – od camera obscura poprzez XIX-wieczne techniki szlachetne aż do fotografii cyfrowej.

 

 

 

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kreatywna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki